TDK-Lambda Switching Power Supply, CUS400M-24 24V dc, 10.42A, 400 W, Input 85V ac to 264V ac
RS Stock No.: 209-5782Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: CUS400M-24
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
1
Power
400W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
10.42A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
264V ac
Series
CUS400M
Output Current
10.42A
Minimum Input Voltage
85V ac
Country of Origin
United Kingdom
Stock information temporarily unavailable.
QuantityUnit price
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
1
Power
400W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
10.42A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
264V ac
Series
CUS400M
Output Current
10.42A
Minimum Input Voltage
85V ac