Schneider Electric Switching Power Supply, ABLP1A24062 2 Output 24V dc, 6.25A, 150 W, Input 100V to 240V ac
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
2
Power
150W
Minimum Operating Temperature
-30°C
SMPS Output Current
6.25A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
159mm
Standards/Approvals
Width
97mm
Efficiency
88.8%
Maximum Input Voltage
240V ac
Output Current
6.25A
Minimum Input Voltage
100V
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
2
Power
150W
Minimum Operating Temperature
-30°C
SMPS Output Current
6.25A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
159mm
Standards/Approvals
Width
97mm
Efficiency
88.8%
Maximum Input Voltage
240V ac
Output Current
6.25A
Minimum Input Voltage
100V