Schneider Electric Switching Power Supply, ABLP1A12085 12V dc, 8.5A, 100 W, Input 100V to 240V ac
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
12V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Panel
Power
100W
Minimum Operating Temperature
-30°C
SMPS Output Current
8.5A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
159mm
Standards/Approvals
Width
97mm
Better World Product
Yes
Efficiency
88%
Maximum Input Voltage
240V ac
Series
Modicon ABL
Output Current
8.5A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
100V
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
QuantityUnit price
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
12V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Panel
Power
100W
Minimum Operating Temperature
-30°C
SMPS Output Current
8.5A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
159mm
Standards/Approvals
Width
97mm
Better World Product
Yes
Efficiency
88%
Maximum Input Voltage
240V ac
Series
Modicon ABL
Output Current
8.5A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
100V