XP Power AC-DC Power Supply, LCS150US36, 36V dc, 4.3A, 150W, 1 Output, 85 → 264V ac Input Voltage
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Output Voltage
36V dc
Output Current
4.3A
Power Rating
150W
Number of Outputs
1
Input Voltage
85 → 264V ac
Package Type
Enclosed
Embedded
Yes
Series
LCS150
Country of Origin
China
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
Price on asking
Price on asking
Specifications
Output Voltage
36V dc
Output Current
4.3A
Power Rating
150W
Number of Outputs
1
Input Voltage
85 → 264V ac