W25Q128JV
Automotive Standard
No
Number of Words
16M
Stock information temporarily unavailable.
| Quantity | Unit price | Per Tube |
|---|---|---|
Technical Document
Specifications
Brand
WinbondMemory Size
128MB
Product Type
Flash Memory
Interface Type
Quad-SPI
Package Type
SOIC
Pin Count
8
Maximum Clock Frequency
133MHz
Mount Type
Surface
Cell Type
NOR
Minimum Supply Voltage
2.7V
Maximum Supply Voltage
3.6V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
1.91mm
Length
5.38mm
Standards/Approvals
No
Number of Bits per Word
8
Supply Current
25mA