Wera VDE/1000V Approved
RS Stock No.: 310-0052Brand: WeraManufacturers Part No.: 05006110001
brand-logo
View all in Screwdrivers
Technical Document
Specifications
Brand
Wera
Tip Thickness
0.6mm
VDE/1000V Approved
Yes
Insulation
Insulated
Tip Width
3.5 mm
ESD Safe
No
Height Safe
No
Grip Style
Ergonomic
Non-Sparking
Yes
You may be interested in
Stanley Standard, 100 mm Blade
View all in Screwdrivers
Stock information temporarily unavailable.
Wera VDE/1000V Approved
Wera VDE/1000V Approved
You may be interested in
Stanley Standard, 100 mm Blade
Technical Document
Specifications
Brand
Wera
Tip Thickness
0.6mm
VDE/1000V Approved
Insulation
Insulated
Tip Width
3.5 mm
ESD Safe
Height Safe
Grip Style
Ergonomic
Non-Sparking
Stanley Standard, 100 mm Blade