Vishay 20 kΩ Wirewound Resistor 7 W RWM06222002JA15E1
RS Stock No.: 485-3151Brand: VishayManufacturers Part No.: RWM06222002JA15E1
brand-logo
View all in Through Hole Resistors
Technical Document
Specifications
Brand
Vishay
Resistance
20kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Technology
Wirewound
Series
RWM 6x22
Temperature Coefficient
±75 ppm/°C
Country of Origin
Czech Republic
Product details
RWM 6x22 Series 7W, Axial
Enamelled wirewound power resistors
Axial leads
Fireproof
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
Price on asking
Each (In a Pack of 5) (Exc. VAT)
Select packaging type
Price on asking
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Brand
Vishay
Resistance
20kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
7W
Technology
Wirewound
Series
RWM 6x22
Temperature Coefficient
±75 ppm/°C
Country of Origin
Czech Republic
Product details
RWM 6x22 Series 7W, Axial