Vishay 220 μF Capacitor 450 V dc, Snap-in - MAL215957221E3
RS Stock No.: 280-6807Brand: VishayManufacturers Part No.: MAL215957221E3
Capacitance
220μF
Mount Type
Snap-in
Packaging
Cardboard Box
Minimum Operating Temperature
-25°C
Pin Count
3
Termination Type
Snap-In
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
CECC 30301, IEC 60068, IEC 60384-4/EN 130300
Leakage Current
990μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
370mΩ
Series
159 PUL-SI
QuantityUnit price
Capacitance
220μF
Packaging
Cardboard Box
Minimum Operating Temperature
-25°C
Pin Count
3
Termination Type
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
Leakage Current
990μA
Tolerance
±20 %
370mΩ