Vishay 2200 μF Capacitor 200 V dc, Snap-in - MAL215752222E3 Solder
RS Stock No.: 321-0402Brand: VishayManufacturers Part No.: MAL215752222E3
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Snap-in
Packaging
Tape & Reel
Height
50mm
Polarity
Polar
Length
50mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
10mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
EU, IEC
Leakage Current
4.4mA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
150mΩ
Series
157 PUM-SI
Automotive Standard
No
Product details
157 Series
Polarized Aluminium Electrolytic Capacitors, Non-Solid Electrolyte
Miniature snap-in high voltage capacitors
Up to 500 V
Useful life: 5000 h at 85 °C
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Snap-in
Packaging
Tape & Reel
Height
50mm
Polarity
Polar
Length
50mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
10mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
EU, IEC
Leakage Current
4.4mA
Tolerance
±20 %
150mΩ
Series
157 PUM-SI
Automotive Standard
No
Product details
157 Series
Up to 500 V
Useful life: 5000 h at 85 °C