Vishay 220 μF Capacitor 35 V dc, Through Hole - MAL215050221E3 Solder
RS Stock No.: 447-822Brand: VishayManufacturers Part No.: MAL215050221E3
Capacitance
220μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel
Height
12mm
Length
12mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
4000 h
Standards/Approvals
EU, IEC
Leakage Current
80μA
Tolerance
±20 %
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
150 RMI
Product details
135 Series
Standards
CEI 384-4 L.L., climate category CEI 68 55/105/56, DIN40040 FMF
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
QuantityUnit pricePer Pack
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
220μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel
Height
12mm
Length
12mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
4000 h
Standards/Approvals
EU, IEC
Leakage Current
80μA
Tolerance
±20 %