TE Connectivity 6.2 kΩ Metal Oxide Resistor 5 W ROX5SSJ6K2
RS Stock No.: 186-9559Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: ROX5SSJ6K2
Resistance
6.2kΩ
Power Rating
5W
Series
ROX
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Temperature Coefficient
±350 ppm/°C
Country of Origin
Thailand
Price on asking
Each (In a Box of 500) (Exc. VAT)
Price on asking
Specifications
Resistance
6.2kΩ
Power Rating
5W
Series
ROX
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Temperature Coefficient
±350 ppm/°C