TDK-Lambda Switching Power Supply, CUS600M-12/EF 12V dc, 33.4A, 600 W, Input 85V ac to 265V ac
RS Stock No.: 209-5794Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: CUS600M-12/EF
Maximum Output Voltage
12V dc
Number of Outputs
1
Power
600W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
33.4A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
265V ac
Series
CUS600M
Output Current
33.4A
Minimum Input Voltage
85V ac
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
QuantityUnit price
Maximum Output Voltage
12V dc
Number of Outputs
1
Power
600W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
33.4A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
265V ac
Series
CUS600M
Output Current
33.4A
Minimum Input Voltage
85V ac