Panasonic 680 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1E681 Radial Lead
Capacitance
680μF
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Leakage Current
170μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
You may be interested in
RS PRO 680 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole Radial Lead
Stock information temporarily unavailable.
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
680μF
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Leakage Current
170μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 6.3 V to 25 V
Applications