Panasonic 2200 μF Capacitor 10 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1A222L Radial Lead
Capacitance
2200μF
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Series
FR Radial
Leakage Current
220μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
You may be interested in
RS PRO 2200 μF Capacitor 10 V dc, Radial, Through Hole Radial Lead
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
2200μF
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Series
FR Radial
Leakage Current
220μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
FR Series 6.3 V to 25 V
Applications