Panasonic 22 μF Capacitor 400 V dc, Through Hole - EEUED2G220 Radial Lead
Capacitance
22μF
Mount Type
Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
538μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
ED Series
Low profile options available with a height of 20 mm
Applications
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
22μF
Mount Type
Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Leakage Current
538μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
ED Series