Panasonic 390 μF Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFPV391UAP 500
RS Stock No.: 568-519Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFPV391UAP
Capacitance
390μF
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Equivalent Series Resistance ESR
80mΩ
Select packaging type
Capacitance
390μF
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
80mΩ