Panasonic 68 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount - EEEFN1C680R
RS Stock No.: 204-3383Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFN1C680R
brand-logo
View all in Aluminium Capacitors
Technical Document
Specifications
Product Type
Capacitor
Capacitance
68μF
Mount Type
Surface Mount
Length
5.8mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
1.5mm
Tolerance
±20 %
Series
FN-V
Country of Origin
Malaysia
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
Price on asking
Each (On a Reel of 1000) (Exc. VAT)
Price on asking
Product Type
Capacitor
Capacitance
68μF
Mount Type
Surface Mount
Length
5.8mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
1.5mm
Tolerance
±20 %