Panasonic 33 μF Capacitor 63 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1J330P 500
RS Stock No.: 708-3601Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1J330P
Capacitance
33μF
Packaging
Carrier Tape
Polarity
Polar
Height
10.2mm
Length
10mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
250mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
650mΩ
Dissipation Factor
0.08%
Product details
FK Series
Product features:
Applications:
Approvals
AEC-Q200 qualified
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
Specifications
Capacitance
33μF
Packaging
Carrier Tape
Polarity
Polar
Height
10.2mm
Length
10mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
250mA
Leakage Current
3μA
650mΩ
Dissipation Factor
0.08%