Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc - EEEFC1E220P
RS Stock No.: 537-0203Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFC1E220P
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Voltage
25 V dc
Height
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Ripple Current
140mA
Leakage Current
3μA
Product details
FC Series (Low ESR)
Click here to find out more
You may be interested in
VFC smt Al electro cap,22uF 25V 105deg
Price on askingEach (In a Pack of 5) (Exc. VAT)
Stock information temporarily unavailable.
Price on asking
Each (In a Pack of 5) (Exc. VAT)
Select packaging type
Price on asking
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Voltage
25 V dc
Height
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Ripple Current
140mA
Leakage Current
3μA
Product details
FC Series (Low ESR)
Applications