Panasonic 33 μF Capacitor 400 V dc, Radial, Through Hole - ECA2GHG330 Radial Lead
RS Stock No.: 365-4773Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ECA2GHG330
Capacitance
33μF
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
802μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
8%
Product details
NHG Series
Radial lead type
Select packaging type
Capacitance
33μF
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
802μA
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
8%