onsemi NCV8450ASTT3G Self-Protected High Side Driver High Side Driver 4-Pin SOT-223
RS Stock No.: 186-9940Brand: onsemiManufacturers Part No.: NCV8450ASTT3G
brand-logo
View all in Peripheral Controller Chips
Technical Document
Specifications
Brand
onsemi
Peripheral Type
High Side Driver
Product Type
Self-Protected High Side Driver
Mount Type
Surface
Package Type
SOT-223
Pin Count
4
Minimum Supply Voltage
4.5V
Maximum Supply Voltage
45V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
6.7mm
Height
1.75mm
Standards/Approvals
RoHS
Series
NCV8450
Automotive Standard
AEC-Q101
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
Specifications
Brand
onsemi
Peripheral Type
High Side Driver
Product Type
Mount Type
Surface
Package Type
SOT-223
Pin Count
4
Minimum Supply Voltage
4.5V
Maximum Supply Voltage
45V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
6.7mm
Height
1.75mm