Microchip 25 MHz MEMS Oscillator, 4-Pin VDFN ±25 ppm ±25 ppm DSA6101CA2B-025.0000VAO
RS Stock No.: 631-405Brand: MicrochipManufacturers Part No.: DSA6101CA2B-025.0000VAO
brand-logo
View all in MEMS Oscillators
Technical Document
Specifications
Product Type
MEMS Oscillator
Maximum Output Frequency
25MHz
Frequency Tolerance
±25 ppm
Frequency Stability
±25 ppm
Output Level
LVCMOS
Mount Type
Surface Mount
Package Type
VDFN
Pin Count
4
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Minimum Operating Supply Voltage
1.71V
Standards/Approvals
RoHS, AEC-Q100, MIL-STD-883
Series
DSA61xx
Automotive Standard
AEC-Q100
Country of Origin
Thailand
View all in MEMS Oscillators
Stock information temporarily unavailable.
Product Type
MEMS Oscillator
Maximum Output Frequency
25MHz
Frequency Tolerance
±25 ppm
Frequency Stability
±25 ppm
Output Level
LVCMOS
Mount Type
Surface Mount
Package Type
VDFN
Pin Count
4
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
125°C
1.71V