KOA 4.7 kΩ Ceramic Resistor 2 W 10 % PCF2C472K
RS Stock No.: 178-6304Brand: KOAManufacturers Part No.: PCF2C472K
Resistance
4.7kΩ
Power Rating
2W
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Lead Pitch Radial
38mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Height
7mm
Length
19mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
UL, EU
Width
7mm
Temperature Coefficient
-1900 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm
Resistance
4.7kΩ
Power Rating
2W
Resistor Type
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Lead Pitch Radial
38mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Height
7mm
Length
19mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
UL, EU
Width
7mm
Temperature Coefficient
-1900 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm